Powołanie Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie

W piątek (19.04) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości mł. kpt. Jana Sobków. Meldunek przyjął Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Maciej Bieńczyk. Następnie wprowadzony został sztandar Komendy Powiatowej PSP w Wołominie oraz odegrano hymn państwowy. Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP przedstawił przebieg służby mł. bryg. Edwarda Szymankiewicza powołanego na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie. Punktem kulminacyjnym było odczytanie aktu powołania nowego komendanta, który symbolicznie przywitał się ze sztandarem Komendy Powiatowej PSP w Wołominie, a następnie złożył meldunek o przyjęciu obowiązków.

mł. bryg. Edward Szymankiewicz służbę rozpoczął w 2000 roku, w latach 2000 – 2020 pełnił służbę w KP PSP Wołomin, rozpoczynając ją od pracy w podziale bojowym, gdzie przez lata ugruntował swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną. Pełnił służbę na stanowiskach w systemie codziennym, jak i zmianowym. Kierował sekcją kwatermistrzowsko – techniczną KP PSP Wołomin, pełnił służbę na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie. Przez ponad 10 lat był Zastępcą Dowódcy JRG w Wołominie. Od 2021 r. pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie wykonując obowiązki operacyjne jako specjalista dziedzinowy.

Z dniem 1 kwietnia 2023 r. Mazowiecki Komendant Wojewódzki powołał mł. bryg. Edwarda Szymankiewicza na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie.

Na uroczystości obecni byli:
– st. bryg. Maciej Bieńczyk – Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
– W imieniu Starosty Wołomińskiego – Pani Hanna Skrzypczak – Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Wołominie,
– Pan Cezary Wnuk – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego,
– Pan Paweł Dąbrowski – Członek Rady Powiatu Wołomińskiego,
– Burmistrzowie oraz Wójtowie miast i gmin Powiatu Wołomińskiego,
– Przyjaciele oraz sympatycy straży pożarnej.

Opracowanie: mł. kpt. Jan Sobków
Zdjęcia: Kinga Strąk

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.