Pożar budynku mieszkalnego w Kątach Czernickich

4 czerwca o godz. 8:48 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Kąty Czernickie. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba.

W chwili przybycia pierwszego zastępu Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z budynku wydobywały się kłęby dymu i płomienie. Z informacji świadków było podejrzenie, iż wewnątrz może przebywać jedna osoba.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody w natarciu na pożar od zewnątrz, a następnie wprowadzeniu roty strażaków z jedną linią gaśniczą do wewnątrz w celu przeszukania zadymionych pomieszczeń i zlokalizowania źródła pożaru. Pożarem objęta była drewniana przybudówka, jedno pomieszczenie i korytarz w budynku. W wyniku przeszukania i częściowego oddymienia budynku znaleziono jedną osobę, u której odstąpiono od Medycznych Działań Ratunkowych ze względu na doznane obrażenia. Po lokalizacji pożaru budynek oddymiono i sprawdzono kamerą termowizyjną pod względem ukrytych zarzewi ognia. Dalsze działania na miejscu prowadziła Policja i Prokuratura.

W akcji brały udział zastępy: JRG Wołomin x3, OSP Równe x2, OSP Borucza, Policja, ZRM, Prokuratura Wołomin

Opracowanie: mł. kpt. Piotr Giziewicz
Zdjęcia: mł. kpt. Piotr Giziewicz

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.