Pożary lasów na terenie powiatu

W dniach 5-7 czerwca 2023 roku wołomińscy strażacy 23 razy gasili pożary lasów oraz traw na nieużytkach. W wyniku jednego z takich pożarów spaleniu uległy dwa budynki gospodarcze w miejscowości Helenów w gminie Wołomin.

Kilka ze zdarzeń w tych dniach przekroczyło powierzchnię hektara co skutkowało zaangażowaniem znacznych sił i środków do ich likwidacji. Obecne warunki atmosferyczne, brak opadów oraz coraz wyższa temperatura powietrza znacznie obniżają wilgotność pokrywy gleby. Im mniejsza wartość tego parametru tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia pożaru, który w krótkim czasie może zająć duży obszar.

Wołomińscy strażacy APELUJĄ. Podpalenia oraz wypalanie traw to przestępstwo, które może doprowadzić do zagrożenia życia, zdrowia ludzi i zwierząt oraz jak w przypadku pożaru w Helenowie do strat materialnych.

Aby uniknąć pożarów w lasach apelujemy do wszystkich przebywających na tych terenach o przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego.

Opracował: mł. kpt. Jan Sobków
Zdjęcia: mł. kpt. Jan Sobków

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.