Praktyki słuchaczy CSP Legionowo w powiecie wołomińskim

Ponad 20 osobowa grupa młodych policjantów, słuchaczy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zdobywa swoje pierwsze doświadczenia pracy w Policji. Przyszli funkcjonariusze pełnili służbę w terenie, wspólne z mundurowymi Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Praktyki, to doskonała okazja do wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej w rzeczywistych warunkach.

Na ulicach powiatu wołomińskiego, zauważyć można było większą niż zazwyczaj liczbę patroli policyjnych. Wszystko to za sprawą słuchaczy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Młodzi adepci zdobywali praktyki zawodowe podczas służb pełnionych w terenie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Ta forma realizacji zajęć dydaktycznych pozwala w praktyce i w rzeczywistych warunkach skonfrontować oraz wykorzystać wiedzę uzyskaną w szkole. Wykonywanie podstawowych czynności policyjnych związanych np. z legitymowaniem osób czy kontrolą drogową jest istotnym elementem doskonalenia zawodowego.

Służby pełnione w terenie, wspólnie z doświadczonymi policjantami, to doskonały czas do zdobywania wiedzy praktycznej, by w przyszłości wykonywać zadania zawodowe zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Przyszłym funkcjonariuszom polskiej Policji życzymy dużo empatii i wytrwałości w stawianiu czoła nowym wyzwaniom zawodowym.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.