Prawie 800 tyś zł unijnego wsparcia trafi do Radzymina

Budynki Urzędu Miasta i Gminy Radzymin oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzyminie przejdą gruntowną termomodernizację. Pomogą środki z UE. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma w sumie prawie 800 tys. zł unijnego wsparcia w ramach RPO WM 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk i Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński. W spotkaniu uczestniczyła również radna województwa mazowieckiego Anna Brzezińska.

W ramach inwestycji w obu budynkach ocieplone zostaną ściany zewnętrzne, stropy i stropodachy. Wymienione zostaną również okna, a w urzędzie dodatkowo zamontowane zostaną nowe drzwi balkonowe oraz zmodernizowane zostaną instalacje c.o. i wentylacyjna. Oprócz tego zarówno w budynku OPS, jak i Urzędu Miasta zainstalowany zostanie System Zarządzania Energią. Wymienione będzie również oświetlenie wewnętrzne na oprawy LED. Zaplanowano także montaż instalacji fotowoltaicznej oraz paneli fotowoltaicznych.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Radzymin z zastosowaniem OZE
Beneficjent: Gmina Radzymin
Całkowita wartość projektu: 1 271 378,35 zł
Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 781 581,18 zł
Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.