Prezentacja dronów Państwowej Straży Pożarnej

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz nadbryg. Jarosław Nowosielski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP wzięli udział w prezentacji dronów Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Zakup dronów został sfinansowany z rezerwy Wojewody.

Państwowa Straż Pożarna będzie wykorzystywała drony m.in. do monitorowania rozwoju i rozprzestrzeniania się pożarów, monitorowania zagrożeń związanych z powodziami, wichurami itp. oraz do działań poszukiwawczo ratowniczych.

Zaprezentowane drony to: Mavic 2 Enterprise Advanced oraz DJI MATRICE 300 RTK, które wyposażone są m.in. w kamerę hybrydową: optyczną oraz termowizyjną, dodatkową lampę oświetlającą pole pracy kamery oraz system nagłośnienia do przekazywania komunikatów głosowych bezpośrednio z drona. Podczas prezentacji przedstawiono także system przesyłania obrazu z kamer dronów do dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.