Projekt edukacyjny „Bezpiecznie nad Wisłą”

Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie wspólnie z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Legionowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym zapraszają do udziału w projekcie edukacyjnym „Bezpiecznie nad Wisłą”. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w województwie mazowieckim.

Policjanci Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie, w ramach prowadzonej akcji „Bezpiecznie nad Wisłą” przedstawią w przystępny i ciekawy sposób zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Wskażą najbezpieczniejsze miejsca do pływania oraz przybliżą pracę ratownika wodnego. Uczniowie będą mieli okazję posłuchać, w jaki sposób policjanci pracują na wodzie dowiedzieć się, jak przebiega akcja ratunkowa oraz co najważniejsze dowiedzieć się, w jaki sposób unikać zagrożeń nad rzeką, bądź innymi zbiornikami wodnymi.

Przyda się również wiedza, jak zaradzić sytuacjom kryzysowym, kiedy już się pojawią oraz na co zwrócić uwagę wybierając się nad wodę. Warsztaty przeprowadzone przez funkcjonariusza dostosowane do wieku uczniów przybliżą, bądź odświeżą przebieg udzielania pierwszej pomocy oraz zwrócą uwagę, jak prawidłowo ubrać kamizelkę ratunkową, będącą zabezpieczeniem przy nagłym kontakcie z wodą.

W ramach projektu „Bezpieczne nad Wisłą” chętnych zapraszamy do udziału w konkursie „Ja nad Wisłą”. Zwycięzców konkursu czeka rejs policyjną motorówką po Wiśle.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.