Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji

W ubiegły piątek dzieciaki z przedszkola Leśny Zakątek i Kraina Przedszkolaków w Wołominie odwiedziły naszą Komendę. Podczas tej niedługiej ale intensywnej i pełnej atrakcji wycieczki dowiedziały się co może stwarzać zagrożenie dla ich codziennego bezpieczeństwa. Maluszki zwiedziły również budynek komendy, mianowicie stanowisko kierowania, atelie techników kryminalistyki, policyjny areszt oraz spotkały się z psem służbowym.

Tym razem nie policjanci do dzieci, ale dzieci odwiedziły policjantów w Komendzie. Do wołomińskiej jednostki przybyły przedszkolaki z placówki oświatowej Leśny Zakątek i Kraina Przedszkolaków w Wołominie. Pierwszym punktem wycieczki po Komendzie było zwiedzanie stanowiska kierowania i spotkanie z oficerami dyżurnymi. Następnie dzieciaki przemieściły się do pokoju techników kryminalistyki, w którym fotografuje się zatrzymanych przestępców. Policjanci opowiedzieli dzieciom, na czym polega ich praca i w jaki sposób ujawnia i zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia. Dzieci mogły zobaczyć między innymi jak działa nowoczesny komputerowy skaner linii papilarnych.

Niecodzienną atrakcją dla maluszków było spotkanie z policyjnym psem. Policjant przewodnik zaprezentował umiejętności swojego podopiecznego oraz opowiedział dzieciom do czego w Policji mogą służyć psy. Ostatnią atrakcją dla maluchów było obejrzenie policyjnego aresztu.

Dzieciaki podczas tej niedługiej ale intensywnej i pełnej atrakcji wycieczki, dowiedziały się dużo o pracy funkcjonariuszy. W prezencie otrzymały odblaski, by mogły być zawsze widoczne i bezpieczne na drodze.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.