Przekazanie nowego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla wołomińskich strażaków

7 lutego 2023 roku na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Roszczepie (powiat wołomiński) odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania samochodów i sprzętu pożarniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Wołominie i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wołomińskiego.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku st. bryg. Arturowi Gonerze – Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Następnie wprowadzono poczet sztandarowy Komendy Powiatowej PSP w Wołominie oraz odegrano i odśpiewano hymn państwowy.

W uroczystości udział wzięli:

  • Pan Michał Prószyński – Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji,
  • st. bryg. Artur Gonera – Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie,
  • Pan Adam Lubiak – Starosta Wołomiński,
  • przedstawiciele władz samorządowych z powiatu wołomińskiego,
  • przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu wołomińskiego.

Po przywitaniu przybyłych gości przez st. bryg. Bogusława Majchrzaka Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie, nastąpiło uroczyste wręczenie aktów przekazania pojazdów pożarniczych i sprzętu ratowniczego.

Komendzie Powiatowej PSP w Wołominie przekazano ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy 5/36 Scania P370 i lekki samochód operacyjny Suzuki Vitara.

Jednostka OSP Roszczep otrzymała lekki specjalny samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą.

Jednostka OSP Chajęty pozyskała agregat prądotwórczy mobilny dużej mocy P110-3.

Jednostka OSP Ślężany została zaopatrzona w pojazd specjalny ATV CAN-AM TRAXTER XMR HD10.

Jednostka OSP Stare Załubice otrzymała płaskodenną łódź ratowniczą (aluminiową  z silnikiem zaburtowym, wyposażeniem i przyczepą).

Środki na zakup sprzętu i wyposażenia pochodziły z następujących źródeł:

Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej PSP w ramach dotacji KSRG, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Samorządu Województwa Mazowieckiego, Gminy Dąbrówka, Gminy Jadów, Gminy Klembów, Gminy Wołomin, Gminy Zielonka, wkładu własnego jednostek OSP.

Zaproszeni goście podczas przemówień okolicznościowych serdecznie gratulowali funkcjonariuszom oraz druhom pozyskania nowych pojazdów i sprzętu oraz składali podziękowania za bezinteresowność w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi i sumienną pracę na rzecz zapewniania bezpieczeństwa powiatu wołomińskiego.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele doposażonych jednostek OSP złożyli podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków finansowych na zakup pojazdów i sprzętu pożarniczego.

Opracowanie: sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wołominie, Kinga Strąk.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.