Radzymin: Zaproszenie na 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej

O znaczeniu Bitwy Warszawskiej dla losów Polski i Europy nie trzeba nikogo przekonywać. Radzymin jest w historii wojny polsko-bolszewickiej miejscem szczególnym, miastem „Cudu nad Wisłą”. Jest też miejscem, w którym kultywowano historię zwycięstwa w trudnych latach PRL.

Gmina Radzymin wspólnie z zespołem organizatorów przygotowała bogaty program wydarzeń upamiętniających 101. rocznicę „Cudu nad Wisłą”. Świętowanie rozpoczniemy w Radzyminie już 7 sierpnia od Ogólnopolskich Mistrzostw Szaradziarskich „Cud nad Wisłą” na hali sportowej ROKiS, a zakończymy 21-22 sierpnia Turniejem Piłki Nożnej dla dzieci na stadionie miejskim RKS Mazur. Główne uroczystości rocznicowe odbędą się w dniach 14-15 sierpnia.

W tym roku, 15 sierpnia, wspólnie z Wojskiem Polskim zapraszamy na wystawę sprzętu wojskowego (w centrum Radzymina), a tuż przed Mszą świętą na Cmentarzu Żołnierzy Poległych 1920 r. w Radzyminie, o godz. 17.00 odbędzie się przelot samolotów Orlik PZL 130 zorganizowany przez 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Wieczorem, 15 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy na niezwykłą ucztę muzyczną – Koncert symfoniczny Piotra Rubika (plac T. Kościuszki). Dzień wcześniej, 14 sierpnia o godz. 19.30 na scenie w centrum Radzymina, wystąpią młodzi artyści: Tomek Grzegorczyk, Magda Bereda i Viki Gabor.

15 sierpnia, tuż po zakończeniu tradycyjnych uroczystości przy pomniku Wincentego Witosa, ok. godz. 15.00 przed Domem Pielgrzyma (naprzeciwko Cmentarza) nastąpi symboliczne wbicie łopaty pod budowę Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Radzyminie. Obiekt upamiętniający Wielkie Zwycięstwo Polaków w 1920 roku będzie budowany przez Gminę Radzymin wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.