Razem dla bezpieczeństwa podróżnych

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tłuszczu i Straży Ochrony Kolei, na przełomie lutego i marca, przeprowadzili szkolenia na rzecz poprawy bezpieczeństwa podróżnych. W Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru w Tłuszczu, w ramach wzajemnej współpracy, odbył się cykl spotkań służb mundurowych z pracownikami drużyn konduktorskich. Tematem przewodnim były inicjatywy skierowane na przeciwdziałanie zakłóceniom porządku publicznego na dworcach, w pociągach oraz obszarach kolejowych.

Komendant Komisariatu Policji w Tłuszczu nadkomisarz Tomasz Młynarczuk wspólnie z dzielnicowym rejonu nr 1 młodszym aspirantem Marcinem Osmanem udali się do Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru w Tłuszczu, gdzie przeprowadzili cykl szkoleń dla pracowników drużyn konduktorskich. Swoją wiedzą z tego zakresu podzielił się również Komendant Straży Ochrony Kolei Piotr Frąckiewicz, który uczestniczył w spotkaniu. Funkcjonariusze skupili się głównie na przedstawieniu schematu postępowania, w chwili wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji na obszarach kolejowych.

Z pracownikami kolei rozmawiali na temat bezpieczeństwa oraz przysługujących im prawach podczas wykonywania czynności służbowych. Omówili procedury postępowania w przypadku łamania przepisów porządkowych przez niektórych pasażerów. Przedstawili również sposób działania w razie ujawnienia procederu wandalizmu, jak i właściwe postępowanie w chwili wykrycia pozostawionego przedmiotu nieznanego pochodzenia. W sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, przypomnieli pracownikom kolei algorytm udzielania pomocy przedmedycznej. Mundurowi podczas szkolenia często odnosili się do zdarzeń opartych na faktach.

Sprawna i profesjonalna współpraca służb z pracownikami kolei, przyczyni się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa wśród osób korzystających z usług publicznego środka transportu, jakim bez wątpienia jest pociąg.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.