Rozbój na kierowcy taksówki

Mareccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju na kierowcy taksówki w Markach. 30-latek, groził przewoźnikowi rozbitą butelką, by ukraść mu sto złotych, papierosy oraz czapkę. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie, Sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny areszt.

Do rozboju doszło na początku lutego. Kierowca taksówki otrzymał zlecenie przewozu osób z Warszawy do Marek. Na miejscu oczekiwało na niego trzech młodych mężczyzn. Po drodze jeden z nich 28-latek wysiadł w Ząbkach i zapłacił przewoźnikowi połowę należności za kurs. Pozostali dwaj kontynuowali jazdę do Marek. Na końcu trasy, jeden z mężczyzn 27-latek, wyszedł z auta po pieniądze. Gdy tamten zamknął drzwi samochodu, 30-latek siedzący z tyłu złapał kierowcę za ubranie. W drugiej ręce trzymał zbitą butelkę, którą groził taksówkarzowi, żądając od niego pieniędzy. Kierowca miał przy sobie sto złotych, które oddał 30-latkowi. Mężczyzna zabrał również z auta należące do taksówkarza papierosy oraz czapkę i uciekł.

Policjanci z Komisariatu Policji w Markach zatrzymali podejrzanego w Warszawie, w miejscu zamieszkania. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 30-latkowi zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie, Sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny areszt.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.