Rusza rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 634 w powiecie wołomińskim

Dobra wiadomość dla mieszkańców gmin Kobyłka i Wołomin! Wkrótce rozpocznie się modernizacja ponadpięciokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 634 od ul. Orląt Lwowskich do al. Niepodległości. Koszt realizacji inwestycji to ponad 140 mln zł, z czego 77 mln zł to środki z budżetu województwa mazowieckiego. Dziś umowę z wykonawcą podpisał Grzegorz Obłękowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. W wydarzeniu wzięli udział marszałek Adam Struzik i radni województwa mazowieckiego Anna Brzezińska i Piotr Kandyba.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, inwestycje drogowe zawsze są wyczekiwane przez mieszkańców. – Szczególnie kluczowe są drogi dojazdowe do stolicy. Mieszkańcy powiatu wołomińskiego długo czekali na przebudowę drogi 634. Uzyskanie niezbędnej dokumentacji pozwoleń było czasochłonne. Ale udało się! Rozpoczynamy przebudowę 5-kilometrowego odcinka tej drogi. Na tym nie koniec. Jesteśmy już w trakcie przetargu na modernizację kolejnego odcinka. Oznacza to, że w ciągu najbliższych trzech sezonów trasa dojazdowa do Warszawy zostanie kompleksowo przebudowana.

O tym, jak ważna jest ta inwestycja dla mieszkańców, mówi radna województwa mazowieckiego Anna Brzezińskajako przewodnicząca sejmikowej komisji infrastruktury cieszę się, że finalizujemy inwestycję na DW 634 w Kobyłce i Wołominie. Jest to kolejny odcinek naszej drogi, który modernizujemy, co z pewnością znacznie przyczyni się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich.

Inwestycja obejmuje rozbiórkę starej konstrukcji jezdni i budowę nowej z dwoma pasami ruchu i dodatkowym pasem pośrodku do zjazdu do nieruchomości. Wzdłuż drogi będą wybudowane chodniki i ciąg pieszo-rowerowy, a kolidujące elementy infrastruktury zostaną przebudowane. Powstaną też nowe zatoki autobusowe, a zjazdy na prywatne posesje będą przebudowane. Ponadto będzie wybudowana kanalizacja deszczowa. Zostaną też przebudowane skrzyżowania z drogami niższej kategorii. Na końcu rozbudowywanego fragmentu drogi zostanie zbudowane skrzyżowanie łączące stary przebieg DW 634 z projektowanym nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej do miejscowości Duczki. Aby zniwelować uciążliwości wynikające z dużego natężenia ruchu wykonawca zamontuje ekrany akustyczne. Zostanie posadzona zieleń.

Powstanie 5,14 km nowej drogi na odcinku od ul. Orląt Lwowskich w Kobyłce do skrzyżowania z al. Niepodległości w Wołominie. Prace mają potrwać 36 miesięcy i zakończyć się we wrześniu 2026 roku.

W końcu zaczynamy budowę drogi nr 634, która jest wynikiem starań wielu ludzi. Cieszę się, że dołożyłem swoją małą cegiełkę do tej inwestycji i za jakiś czas pojedziemy nową drogą między Zielonką, Kobyłką a Wołominem – zaznacza radny województwa mazowieckiego Piotr Kandyba.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. i Rover Infraestructuras SA. Koszt modernizacji to prawie 142 mln zł. Inwestycja otrzymała 65 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jest to pierwszy etap inwestycji. Wkrótce zostanie rozstrzygnięty przetarg na II etap inwestycji. Będzie to kontynuacja prac drogowych na odcinku 4,5 km od Kobyłki do Zielonki. Szacunkowa wartość II etapu to 74 mln zł.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.