Ruszył Radzymiński Punkt Pomocy Ukrainie

Radzymiński punkt pomocy Ukrainie już działa. Gmina udostępniła na ten cel lokal w centrum Radzymina przy ul. Konstytucji 3 Maja 4. Tu można, w godz. 7.00-20.00 przynosić dary dla obywateli Ukrainy.

Zbieramy (na chwilę obecną najbardziej potrzebne produkty):
– artykuły żywnościowe z długim terminem ważności,
– karimaty, śpiwory, koce,
– środki higieny osobistej i pampersy,
– środki opatrunkowe.

Osobami, które czuwają nad zbiórką darów są od lat znani z chęci niesienia pomocy wolontariusze: Katarzyna Tyczyńska, Tomasz Libner oraz Ireneusz Kurzyński. Każdy, kto chciałby im pomóc proszony jest o przysłanie zgłoszenia na maila ukraina@radzymin.pl lub pozostawienie informacji bezpośrednio w Radzymińskim Punkcie Pomocy Ukrainie.

W niedzielę Krzysztof Chaciński burmistrz Radzymina zwołał kolejne pilne spotkanie gminnego sztabu kryzysowego w sprawie pomocy dla Ukrainy. Chęć pomocy (w różnych formach) obywatelom Ukrainy zgłosiło już bardzo dużo osób i cały czas przyjmowane są zgłoszenia na mail: ukraina@radzymin.pl
Na niedzielnym spotkaniu ustalono kilka konkretnych działań, które będą koordynowane przez Gminę Radzymin i na bieżąco będą dostosowywane do potrzeb współbraci z Ukrainy.
W zbiórkę włączyły się gminne szkoły i przedszkola, które będą przyjmowały dary w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00 oraz OSP Zawady (Zawady 26B) i OSP Radzymin. Swoją pomoc zadeklarowali również strażacy z OSP Stare Załubice.
Adresy gminnych szkół przyjmujących dary (pon.-pt. godz. 7.00-20.00):
– Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka (Radzymin, ul. 11 Listopada 2). księżnej Eleonory Czartoryskiej (Radzymin, ul. M. Konopnick
– Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej (Radzymin, ul. M. Konopnickiej 24)
– Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie (Słupno, al. Jana Pawła II 14)
– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej nr 2 w Słupnie (Słupno, ul. Szkolna 3)
– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starych Załubicach (Stare Załubice, ul. Mazowiecka 40)
– Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem (Ciemne, ul. Wołomińska 208)
– Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie (Nadma, ul. Szkolna 7)
– Przedszkole nr 1 w Radzyminie (Radzymin, ul. Batorego 10)
– Przedszkole nr 2 w Radzyminie (Radzymin, ul. Witosa 78).
Zbieramy (na chwilę obecną najbardziej potrzebne produkty):
– artykuły żywnościowe z długim terminem ważności,
– karimaty, śpiwory, koce,
– środki higieny osobistej i pampersy,
– środki opatrunkowe.
Osobami, które będą czuwały nad zbiórką darów są od lat znani z chęci niesienia pomocy wolontariusze: Katarzyna Tyczyńska, Tomasz Libner oraz Ireneusz Kurzyński. Każdy, kto chciałby im pomóc proszony jest o przysłanie zgłoszenia na maila ukraina@radzymin.pl lub pozostawienie informacji bezpośrednio w Radzymińskim Punkcie Pomocy Ukrainie (ul. Konstytucji 3 Maja 4).
POMOC MEDYCZNA
Każdy obywatel Ukrainy otrzyma bezpłatną pomoc medyczną w Centrum Medycznym w Radzyminie (ul. Konstytucji 3 Maja 17). Czynne codziennie, całodobowo (Izba Przyjęć / Nocna Pomoc Lekarska).
MATERIAŁY INFORMACYJNE
Gmina Radzymin przygotowuje ulotki z informacjami dotyczącymi: jak zalegalizować pobyt, jak uzyskać pomoc w zakresie zagospodarowania, ewentualnego wsparcia z OPS, pomocy psychologicznej, pomocy prawnej, przyjęcia dziecka z Ukrainy do gminnej szkoły, itp. Podamy również numery telefonów, gdzie będzie można uzyskać informacje. Materiały będą przetłumaczone na język ukraiński.
Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.