Samochód za 25000 euro odzyskany. Paser zatrzymany

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zatrzymali 73-letniego pasera samochodowego. Mężczyzna na terenie swojej posesji miał garaż, w którym przechowywał kradzione samochody. Funkcjonariusze w tym garażu odnaleźli auto, które skradziono na terenie Niemiec. Dzięki błyskawicznym działaniom wołomińskich kryminalnych samochód o wartości 25 000 euro został odzyskany.

Nietypowy sposób na dodatkowy zastrzyk gotówki wymyślił 73-letni senior mieszkający w małej miejscowości w powiecie wołomińskim. Na terenie swojej posesji posiadał garaż, który wykorzystywał jako dziuplę samochodową. Ten trop postanowili sprawdzić kryminalni. Nie pomylili się. Na podwórku, zauważyli świeże ślady kół samochodowych, które prowadziły do garażu znajdującego się w głębi posesji. Jak się okazało wewnątrz garażu stała Toyota Rav4. Wnętrze pojazdu było częściowo rozebrane. Auto miało fałszywe tablice rejestracyjne. Funkcjonariusze szybko ustalili, że auto zostało poprzedniego dnia skradzione na terenie Niemiec.

Kryminalni zatrzymali 73-letniego właściciela posesji, który usłyszał już zarzut dotyczący paserstwa. Jak twierdził starszy pan, nieznany mu mężczyzna przyprowadzał do jego garażu różne samochody i po kilku dniach je zabierał. Za każdym razem senior, za udostępnienie garażu, dostawał kilkaset złotych. Za popełnione przestępstwo paserstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Wołominie nadzoruje to postępowanie.

podinspektor Wioletta Zychnowska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.