Schronisko dla 15-latki za kradzieże i rozbój na matce

Z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym w Wołominie zwrócili się policjanci ogniwa do spraw nieletnich wołomińskiej Komendy wobec 15-latki. Dziewczyna od stycznia 2020 roku, używając przemocy wobec swojej matki, wielokrotnie dopuściła się na niej rozboju, wymuszenia rozbójniczego, kradzieży mienia oraz zniszczenia sprzętu domowego. Decyzją sądu rodzinnego została umieszczona w schronisku dla nieletnich.

Funkcjonariusze ogniwa do spraw nieletnich wołomińskiej Komendy zostali powiadomieni przez matkę 15-latki o przestępstwach jakich ta miała dopuścić się na jej osobie. Jak ustalili policjanci, od stycznia 2020r. wielokrotnie, działając czynem ciągłym używając przemocy wobec swojej matki wymusiła od niej pieniądze, przywłaszczyła rower, zegarek i srebrną biżuterię, dokonała na niej rozboju, wyrywając jej torebkę i kradnąc pieniądze, uszkodziła również znajdujący się w domu w podwarszawskich Markach sprzęt elektroniczny w postaci drukarki i laptopa powodując straty łączne w kwocie około 1800 złotych. Kilka dni temu usiłowała też dwukrotnie dokonać rozboju na matce. Żądała wydania pieniędzy, griożąc jej pobiciem, którego w końcu dokonała.

Jej zachowanie wyraźnie wskazywało na wysoki stopień demoralizacji oraz lekceważenia norm społecznych i prawnych. Funkcjonariusze ogniwa do spraw nieletnich wołomińskiej Komendy zatrzymali 15-latkę, po czym przesłuchali ją w charakterze nieletniej sprawczyni czynów karalnych, całość materiałów skierowali następnie z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym w Wołominie. Sąd postanowił umieścić 15-latkę w schronisku dla nieletnich na okres najbliższych 3-miesięcy.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.