Skradziona Toyota odzyskana pod Tłuszczem

Niecałą dobę potrzebowali policjanci z grupy Skorpion działającej w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI, by odzyskać auto skradzione z terenu Białołęki. Już po kilkunastu godzinach od zdarzenia, dzięki współpracy z kryminalnymi z komisariatu przy ulicy Myśliborskiej operacyjni posiadali informację o prawdopodobnym miejscu przechowywania skradzionej Toyoty. W trakcie dalszych działań na terenie powiatu wołomińskiego kryminalni z „samochodówki” zatrzymali 29-letniego mężczyznę, u którego na posesji zabezpieczyli częściowo już zdemontowany pojazd. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący paserstwa w recydywie. Prokurator nadzorujący to postępowanie zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Jak wynikało z zawiadomienia złożonego przez właściciela, Toyotę wartą 160.000 złotych skradziono w środę (15.03), kilka minut po 4.00 rano. Była zaparkowana na poboczu drogi w miejscu monitorowanym. Sprawcy przełamali fabryczne zabezpieczenia, w jakie wyposażone był pojazd. Analizą szczegółowych okoliczności tej kradzieży zajęli się kryminalni z Białołęki oraz policjanci z północnopraskiej grupy „Skorpion” wyspecjalizowani w zwalczaniu przestępczości samochodowej. Dzięki tej współpracy, po kilkunastu godzinach kryminalni znali adres posesji, na której miała być przechowywana Toyota.

Działania na terenie powiatu wołomińskiego prowadzili już operacyjni z grupy „Skorpion”. Gdy zjawili się na miejscu, zweryfikowali dotychczasowe ustalenia. Skontrolowali znajdujące się tam pomieszczenie gospodarcze i ujawnili w nim częściowo zdemontowaną toyotę. Mimo iż sprawcy celowo zatarli numery identyfikacyjne pojazdu, operacyjni potwierdzili, że jest to toyota skradziona z Białołęki.

Dodatkowo wewnątrz pojazdu zabezpieczyli urządzenie służące do kradzieży aut w postaci zagłuszarki fal lokalizatora GPS. Operacyjni zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który ukrywał się na posesji. Odzyskany pojazd trafił na parking depozytowy. Policjanci przewieźli zatrzymanego do komisariatu w Tłuszczu, a po wykonaniu niezbędnych czynności osadzili go w policyjnej izbie zatrzymań w wołomińskiej komendzie. Dalsze czynności z 29-latkiem wykonywali policjanci z tamtejszej jednostki. Funkcjonariusze przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut paserstwa w recydywie. Prokurator nadzorujący to postępowanie zastosował wobec mężczyzny dozór Policji.

Za to przestępstwo może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

kom. Paulina Onyszko

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.