Spotkanie policjantów z seniorami

Policjantka zajmującą się profilaktyką społeczną i dzielnicowi gminy Poświętne przeprowadzili prelekcje adresowane w szczególności do osób starszych. Głównym celem mundurowych było uświadomienie emerytom, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie – mł. asp. Joanna Pieńczuk na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi asp. szt. Piotr Poplewski i asp. szt. Paweł Jezierski przeprowadzili spotkanie profilaktyczno- edukacyjne w „Klubie Seniora” w Poświętnem.

Mundurowi przedstawili emerytom sposoby działania oszustów. Zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przestępców, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Zachęcali seniorów do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Podczas spotkania policjanci odnosili się głównie do zdarzeń opartych na faktach.

Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym oraz wyjaśnili, jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych, podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej.

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami życiowymi, które przebiegło w miłej atmosferze.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.