Spotkanie z młodzieżą na temat odpowiedzialności prawnej

Odpowiedzialność prawna nieletnich jako sprawców czynów karalnych, przejawy demoralizacji, cyberprzemoc – to niektóre z tematów poruszonych podczas pogadanki profilaktycznej, którą w dniu dzisiejszym przeprowadziła policjantka Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Zajęcia z uczniami odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonce i Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem

Podczas prelekcji funkcjonariuszka wyjaśniła pojęcie przemocy rówieśniczej oraz omówiła formy i konsekwencje prawne, jakie grożą za uporczywe nękanie innej osoby oraz naruszenie jej prywatności. Uświadomili uczniów, że nękanie rówieśników, publikowanie i rozsyłanie ośmieszających informacji, zdjęć, filmów, podszywanie się pod inną osobę, czy też obraźliwe komentowanie wpisów niesie za sobą poważne konsekwencje.

Wszystko to miało to na celu zwiększenie świadomości młodego pokolenia w kwestii zagrożeń internetowych i konsekwencji prawnych.

Wizyta w szkole była także okazją do poruszenia problematyki papierosów, narkotyków, dopalaczy i środków odurzających, a wszystko po to, by uświadomić młodzieży, jakie zagrożenia pojawiają się wokół nich. Policjantka omówila konsekwencje prawne wynikające z kontaktu z substancjami psychoaktywnymi, w tym także kary za ich posiadanie, udostępnianie czy też handel.

Natomiast przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Wołominie, która również uczestniczyła w spotkaniu, wyjaśniła młodym ludziom konsekwencje zdrowotne wynikające z palenia papierosów i e-papierosów.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.