Święto parafialne w wołomińskiej Cerkwi

W wołomińskiej parafii prawosławnej pamięć świętych apostołów Piotra i Pawła, patronów tamtejszej cerkwi, uczczono w niedzielę 9 lipca.

W przeddzień święta nabożeństwo całonocnego czuwania w wołomińskiej cerkwi sprawowali ks. Andrzej Żukowicki z Orli oraz proboszcz miejscowej parafii, ks. Michał Dmitruk. Towarzyszył im ks. diakon Igor Kutovyi z kaplicy akademickiej świętych Cyryla i Metodego w Warszawie.

Liturgicznym uroczystościom w dniu święta przewodniczył ks. Anatol Szydłowski, proboszcz parafii katedralnej św. Marii Magdaleny w Warszawie, współcelebrowali: ks. Adam Misijuk, proboszcz parafii św. Jana Klimaka w Warszawie, ks. Jarosław Dmitruk z Bielska Podlaskiego, ks. Andrzej Żukowicki z Orli oraz ks. proboszcz. Podniosłości Liturgii dodała obecność dwóch diakonów: ks. diakon Mariusz Łopatiuk oraz ks. diakon Igor Kutovyi.

Homilię na temat znaczenia świętych apostołów Piotra i Pawła wygłosił ks. Adam Misijuk. Chórem złożonym z parafian i przyjaciół wołomińskiej wspólnoty dyrygował lektor Andrii Matsenko.

Tegoroczne święto parafialne było również dniem, w którym ks. proboszcz, Michał Dmitruk, świętował jubileusz dziesięciolecia swoich święceń kapłańskich. Tradycyjnie, po zakończeniu Liturgii proboszcz podziękował wszyskim zebranym i zaprosił na wspólny posiłek przygotowany przez parafian.

Fotografie: Łukasz Troc

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.