Święto Policji w wołomińskiej Komendzie Powiatowej Policji

W piątek 23 lipca 2021 roku w Wołominie uroczyście obchodzono 102 rocznicę powołania Policji Państwowej. młodszy inspektor dr Marek Ujazda – Komendant Powiatowy Policji w Wołominie w asyście Pana Michała Prószyńskiego, Szefa Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczyli policjantom odznaczenia resortowe i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 95 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy. W podniosłej uroczystości udział wzięli kierownicy jednostek i komórek organizacyjnych, a także przedstawiciele instytucji, które na co dzień współpracują z Policją.

W uroczystościach, które miały miejsce na dziedzińcu Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie – „Fabryczce”, 23 lipca 2021r. wzięli udział: Komendant Powiatowy Policji w Wołominie młodszy inspektor dr Marek Ujazda, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie podinspektor dr Mariusz Pawlak, Michał Prószyński, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz w-ce Starosta Wołomiński – Piotr Borczyński przedstawiciele Rady Powiatu Adam Pietrzak oraz Pani Burmistrz Wołomina Pani Elżbieta Radwan, przedstawicie lokalnych władz samorządowych z Kobyłki, Zielonki, Ząbek, Radzymina, Marek, Tłuszcza, Klembowa, oraz Dąbrówki, Jadowa i Strachówki.

Wspólnie z policjantami Święto Policji obchodzili też przedstawiciele: Prokuratury – Pani Elżbieta Gromek-Kukuryk, Sądu – Pan Mariusz Matusik, Straży Pożarnej z Wołomina, Szpitala Powiatowego, Nadleśniczy Nadleśnictwa Drewnica, Z-ca Komendant Straży Miejskiej z Wołomina, przedstawiciele Wojska Polskiego, Duchowieństwa – ksiądz Witold Gajda z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, przedstawiciele firm i przedsiębiorstw współpracujących na co dzień z Policją oraz lokalne media.

Komendant Powiatowy Policji w Wołominie młodszy inspektor dr Marek Ujazda podczas swoje przemówienia podkreślił jak trudny i wyjątkowy był miniony rok, w którym musieliśmy zmierzyć się trudami naszej służby ale dodatkowo z pandemią koronawirusa. Podziękował za współpracę z samorządami oraz wszelkiego rodzaju wsparcie finansowe. Komendant pogratulował policjantom ich dokonań, podziękował rodzinom funkcjonariuszom za ich wyrozumiałość w znoszeniu trudów tej służby. Policjantom oraz pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Wołominie życzył zdrowia, spokoju i odpoczynku w rodzinnym gronie ,motywacji by każdego dnia na nowo widzieć sens do pracy dla drugiego. Policjantom życzył służbowego szczęścia.

Po przemówieniu Komendanta Powiatowego w Wołominie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej 20 marca 2021roku koleżanki, długoletniej pracownicy i kierownika kancelarii tajnej Aldony Lubiak.

Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 95 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy z czego w korpusie starszych oficerów awansowało 2 policjantów korpusie oficerów awansowało 7 policjantów, w korpusie aspirantów 41 policjantów, w korpusie podoficerów 43 policjantów, w korpusie szeregowych 2 policjantów.

Odznaczenia związkowe Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Komendy Stołecznej Policji wręczył przewodniczący Koła NSZZ Policjantów w Wołominie kom. Rafał Łaszanowski asyście przedstawiciela Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. szt. w stanie spoczynku Dariusza Wichniewicz. m.in Medal 30-lecia Powstania NSZZ Policjantów otrzymał Sztandar Komendy Powiatowej Policji w Wołominie

Podczas uroczystości wprowadzono zastępców Komendanta Powiatowego w Wołominie. Pierwszym zastępcą został podinspektor dr Mariusz Pawlak. Na Zastępcę Komendanta Powiatowego w Wołominie został powołany podinspektor mgr Andrzej Oleksiak.

Policyjne Święto było również okazją do podziękowania samorządom lokalnym reprezentowanych przez obecnych gości za przeznaczenie środków finansowych na nagrody finansowe i rzeczowe dla policjantów, którzy na terenie ich miast i gmin mieli wpływ na poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności a także przeznaczyły środki finansowe na służby ponadnormatywne ora dofinansowanie na zakup pojazdów służbowych.

Uroczyste życzenia złożył policjantkom i policjantom Pan Michał Prószyński Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego pogratulował awansów doceniając trud i zaangażowanie w realizację zadań służbowych.

Kierownictwo i policjanci wołomińskiej Komendy usłyszeli z ust zaproszonych gości wice starosty Piotra Borczyńskiego jak i księdza Witolda Gajdy z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie wiele ciepłych słów, podziękowań i życzeń .

Dziękujemy Starostwu Wołomińskiemu oraz dyrekcji i pracownikom Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie za pomoc i zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości Święta Policji.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.