Trafił do aresztu za stalking i groźby karalne

Wysyłał wiadomości tekstowe, inicjował połączenia telefonicznie do byłej partnerki, a gdy ta informowała go, że nie chce się z nim dalej kontaktować, używał wobec niej słów wulgarnych i obelżywych. Dodatkowo groził jej pozbawieniem życia. 41-letni stalker został zatrzymany przez policjantów na terenie Kamiennej Góry, skąd został następnie przewieziony do komisariatu w Zielonce. Policjanci już przedstawili mężczyźnie zarzuty uporczywego nękania i gróźb, które kierował wobec 36-latki. Sąd w Wołominie na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy 3-miesięczny areszt.

Przestępstwa stalkingu, oraz gróźb karalnych dopuścił się 41-letni mieszkaniec Kamiennej Góry w województwie dolnośląskim. Mężczyzna od lipca do października br. wysyłając za pośrednictwem różnych komunikatorów wiadomości tekstowe, wielokrotnie groził swojej byłej partnerce życiowej i matce ich córki pozbawieniem życia. Ta kilkakrotnie zwracała się do niego z prośbą o zaprzestanie tego procederu. To nie przyniosło jednak zamierzonego rezultatu.

36-letnia kobieta powiadomiła o wszystkim policjantów z Zielonki. Materiały sprawy trafiły też do prokuratury w Wołominie. Ta zwróciła się z wnioskiem do policjantów w Kamiennej Górze o zatrzymanie 41-latka. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który został następnie przewieziony do jednostki Policji w Zielonce. 41-latek już został przesłuchany i usłyszał zarzut związany z groźbami karalnymi i stalkingiem.

Prokurator złożył też w sądzie wniosek o tymczasowy areszt dla 41-latka. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3-miesięcznego aresztu. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.