Trzecie w 2020 roku posiedzenie Wołomińskiej Rady Seniorów

Po ponad półrocznej przerwie spowodowanej pandemią, z zachowaniem norm sanitarnych odbyło się posiedzenie Wołomińskiej Rady Seniorów (WRS).

Miłym akcentem zebrania było przekazanie przez Zastępcę Burmistrza Łukasza Marka oraz Naczelnik Wydziału Planowania Rozwoju i Rewitalizacji (w imieniu Burmistrz Elżbiety Radwan) jubilatom (członkom Rady), obchodzącym w tym roku 70-ecie bądź 75 – lecie, tj. Celinie Subda, Gabrieli Czarneckiej, Wandzie Miętus, Elżbiecie Piątek i Jerzemu Turkowi, gorących życzeń uśmiechu, zdrowia i radości, dziękując jednocześnie za pracę jaką włożyli na rzecz społeczności senioralnej.

W części roboczej posiedzenia zebrani podzielili się informacjami o działaniach jakie podejmowali w swoich organizacjach senioralnych w okresie pandemii oraz planach na dalszy okres, podjęli decyzję o organizacji IV Międzypokoleniowego Rajdu Rowerowego, przedyskutowali realizację tzw. mini-grantów z sugestią ich przeniesienia na 2021 rok. Wysłuchano informacji o ofercie Fundacji Zaczyn dot. szkoleń dla seniorów z zakresu używania narzędzi komunikacji audio-wideo, zapoznani z propozycją przeprowadzenia (nieodpłatnie) przez profesjonalnych rehabilitantów na forum Rady, zasad i sposobów rehabilitacji i ew. nakręcenia filmu z tejże prezentacji, który byłoby prezentowany w poszczególnych organizacjach senioralnych.
Zebrani na posiedzeniu zostali zapoznani z koncepcją i pracami nad ustanowieniem lokalnego, honorowego odznaczenia z okazji 100-letniej rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz przedyskutowali formy ewentualnego przeprowadzenia uroczystości z okazji Dni Seniora 2020.

Poruszono również wiele tematów mających wpływ na codzienne funkcjonowanie mieszkańców – głównie seniorów.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.