Uczeń przyniósł do szkoły granat moździerzowy

W poniedziałek (6.12) w Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida znaleziono granat moździerzowy. Okazało się do szkoły przyniósł go 16-letni uczeń ubrany w stój Mikołaja. Szkoła została ewakuowana a uczniowie i nauczyciele znaleźli schronienie w sąsiedniej sali koncertowej. Na miejscu działały zastępy Straży Pożarnej oraz Policjanci i wojskowi Saperzy.

Straż Pożarna odgrodziła teren i pomogła w ewakuacji szkoły. Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Stołecznej Policji ustalili, że pocisk jest prawdziwy i pochodzi z czasów II Wojny Światowej. Wywiezieniem granatu na poligon, zajęli się wojskowi Saperzy. W tym samym czasie policjanci z wołomińskiej Komendy Powiatowej Policji ustalili i zatrzymali 16-letniego ucznia, który prawdopodobnie przyniósł niewybuch do szkoły. Policjanci będą ustalili w jakich okolicznościach 16-latek znalazł się w posiadaniu niewybuchu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.