Ukradł butle gazową i zawory hydrauliczne

Wołomińscy policjanci zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego. Mężczyzna ukradł butlę gazową oraz zawory hydrauliczne warte około 10 tys. zł. Skradzione przedmioty sprzedał w skupie złomu. Funkcjonariusze błyskawicznie ustalili tożsamość mężczyzny. 35-latek usłyszał już zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do domu jednorodzinnego w Zagościńcu doszło do włamania. Właścicielka budynku poinformowała o zdarzeniu dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Kobieta informację o włamaniu uzyskała od lokatora domu. Przestępca uszkodził i otworzył drzwi do pomieszczeń na pierwszej i drugiej kondygnacji budynku. Mogło to wskazywać, że sprawca chodził po budynku i szukał wartościowych rzeczy. W efekcie ukradł butlę gazową oraz zawory hydrauliczne o łącznej wartości około 10 tys. zł. Mężczyzna nie spodziewał się, że gdy uciekał z łupem, nagrał się na kamery, które znajdowały się na zewnątrz budynku.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, którzy jako pierwsi przyjechali na miejsce zdarzenia, obejrzeli nagranie i niezwłocznie podjęli poszukiwania mężczyzny. Błyskawicznie, bo już po kilku godzinach od zdarzenia, znaleźli i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. 35-latek przyznał się do popełnionego przestępstwa. Poinformował funkcjonariuszy, że skradzione przedmioty sprzedał w skupie złomu.

Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. 35-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.