Uprawiał konopie na poddaszu

Działania operacyjne funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego z Wołomina oraz policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową CBŚP z Lublina doprowadziły do ujawnienia plantacji narkotyków. Proces produkcji narkotyków odbywał się na poddaszu jednego z domów jednorodzinnych w Wołominie. Funkcjonariusze zabezpieczyli około trzech kilogramów ziela konopi gotowego do sprzedaży, liście, łodygi i korzenie świadczące o prowadzonej uprawie. Policjanci do sprawy zatrzymali 36-latka, który w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie usłyszał zarzuty. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Na początku stycznia funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo- Śledczego w Wołominie oraz policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową CBŚP w Lublinie udali się pod jeden z adresów w Wołominie, jaki ustalili w toku zaawansowanych czynności operacyjnych. Mieli bowiem podejrzenie, że w jednym z domów jednorodzinnych może znajdować się plantacja narkotyków.

Tym razem również przeczucie policjantów okazało się niezawodne, bo na poddaszu domu ujawnili znaczną ilość konopi oraz innych substancji psychoaktywnych. Zagospodarowanie strychu było specjalnie przygotowane. Znajdował się tam między innymi namiot do uprawy konopi, odpowiednie oświetlenie oraz nawodnienie. Oprócz roślin w fazie procesu suszenia w plastikowych pojemnikach leżały gotowe do obrotu narkotyki. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli około trzech kilogramów ziela konopi gotowego do sprzedaży, liście, łodygi i korzenie świadczące o prowadzonej uprawie. Do sprawy zatrzymali 36-latka.

Kontynuując czynności policjanci udali się do Ząbek, do miejsca zameldowania podejrzanego. Tam mundurowi CBŚP z Lublina, Komendy Powiatowej Policji w Wołominie oraz Komisariatu Policji w Biskupcu przeszukali mieszkanie. W lokalu znaleźli kolejne 110 gramów narkotyków, ukryte w słoiku.

Za uprawę ziela konopi i posiadania znacznej ilości środków odurzających 36-latek, w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie usłyszał zarzuty. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.