Uroczyste otwarcie Przedszkola numer 6 „Bajka” w Wołominie

Rozpoczyna się nowy rozdział w historii Przedszkola numer 6 „Bajka” w Wołominie! Po 55 latach licznych przeprowadzek dzieci zyskały swoje miejsce do zabawy i rozwoju. W piątek (28.08) odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej placówki. Od 1 września 200 przedszkolaków rozpocznie rok szkolny w nowej siedzibie.

Wśród zaproszonych osób obecni byli między innymi Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, Marek Górski przewodniczący Rady Miejskiej, zastępca burmistrza Dariusz Szymanowski, radni Rady Miejskiej, Małgorzata Szcześniak dyrektor przedszkola oraz dzieci wraz z rodzicami. Bardzo miłym akcentem uroczystości był krótki występ artystyczny zaprezentowany przez przedszkolaków.

Nowoczesny, trzykondygnacyjny budynek wyposażony został w sumie w 8 oddziałów przedszkolnych z pełnym zapleczem, sale gimnastyczną i do gimnastyki korekcyjnej, gabinety dyrektora i specjalistyczne a także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych windę i toalety. Warta prawie 7,7 mln złotych inwestycja wyposażona jest w plac zabaw dookoła budynku.

Chlubą naszą są ludzie związani z przedszkolem – wspaniała dyrekcja, nauczyciele, opiekunowie i rodzice oraz obsługa tworząca serdeczny klimat sprzyjający rozwojowi dzieci, przekazywaniu wiedzy i kształceniu umiejętności.

Cieszymy się, że jest tak wielu ludzi, którym zależy na podnoszeniu jakości opieki, wychowania i edukacji. Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania przedszkola, a w szczególności radnym Rady Miejskiej w Wołominie, pracownikom Wydziału Inwestycji: naczelnikowi Marcinowi Sojeckiemu, Bożenie Pędziak, wieloletniej naczelnik wydziału Bożenie Kucharczyk, wszystkim Wykonawcom i współpracującym z nami instytucjom.

Zapewniam rodziców, że ta nowoczesna placówka będzie tętniła życiem, a mury wypełni uśmiech i radość dobrze wychowanych i porządnie wyedukowanych dzieci – powiedziała Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Ten dzień przejdzie do historii całej społeczności lokalnej, a przedszkole będzie wspaniałą wizytówką gminy Wołomin.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.