Uwierzyła, że bierze udział w policyjnej akcji

Oszuści nie ustają w poszukiwaniu swoich ofiar. Dwa dni temu doszło do oszustwa, której ofiarą padła osoba starsza. Przestępca, podszywając się za policjanta zadzwonił do 77- latki i poinformował ją, że jej oszczędności są zagrożone. Seniorka przekonana, że bierze udział w „policyjnej prowokacji” została oszukana na ponad 110 tysięcy złotych.

Do 77- letniej mieszkanki powiatu wołomińskiego zadzwonił mężczyzna podszywający się za funkcjonariusza policji. Powiedział, że pracuje nad zatrzymaniem nieuczciwych pracowników banku, w którym ona posiada konto. W pośpiechu oznajmił, że jej oszczędności są zagrożone, a on chce pomóc seniorce zabezpieczyć pieniądze. Wmówił jej, że powinna wypłacić gotówkę z banku i przekazać ją wskazanej przez rozmówcę osobie.

Kobieta przekonana, że bierze udział w „policyjnej prowokacji”, wypłaciła z placówki pieniądze i wraz z kartą do bankomatu przekazała je oszustom. Tego samego dnia z konta 77- latki dokonano jeszcze dwóch wypłat. Seniorka łącznie została oszukana na ponad 110 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą przestępców było już za późno.

Powyższe zdarzenie to klasyczny przykład oszustwa metodą na „policjanta”. Niech będzie to przestroga dla innych osób.

Przypominamy !!!

Policjanci NIGDY nie informują o swoich działaniach operacyjnych i nie angażują do nich innych osób. Nigdy nie proszą również o wypłatę pieniędzy z banku.

Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów i nie wypłacajmy pochopnie z banku naszych oszczędności. Jeżeli podejrzewasz, że ktoś próbuje cię oszukać natychmiast dzwoń na numer alarmowy 112!

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.