Wołomin: 4,3 mln zł na budowę nowego domu komunalnego

Gmina Wołomin pozyskała ponad 4️,3 mln zł na budowę nowego domu komunalnego w Nowych Lipinach! 14 września burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan podpisała umowę dofinansowania.

– Ogromnie się cieszę, że mogę podzielić się tą informacją – ta niezwykle potrzebna inwestycja, o którą zabiegam od wielu lat staje się faktem. Nowy dom komunalny to konieczność – musimy zwiększyć zasób i standard lokali, które będziemy mogli zaoferować naszym mieszkańcom potrzebującym tego rodzaju wsparcia. Damy im w ten sposób więcej niż cztery ściany – ofiarujemy spokój i bezpieczeństwo, często również szansę na nowe, lepsze życie. napisała na swoim profilu na Facebooku burmistrz Wołomina

Koszty realizacji tego przedsięwzięcia są duże, dlatego intensywnie poszukiwano środków zewnętrznych na ten cel. Bank Gospodarstwa Krajowego pozytywnie rozpatrzył złożony wniosek, a otrzymane dofinansowanie pokryje 80% kosztów inwestycji. Środki pochodzą z Funduszu Dopłat w ramach Programu Budownictwa Mieszkaniowego, którego koordynatorem jest BGK.

Mamy działkę, mamy projekt, teraz mamy również potężny zastrzyk środków finansowych na ten cel! Nowy budynek powstanie przy ulicy Rolnej w Nowych Lipinach. Znajdzie się w nim 30 mieszkań: 24 lokale o pow. użytkowej ok. 25-40 m2 i 6 lokali o pow. użytkowej ok. 40-50 m2. – dodała burmistrz Elżbieta Radwan.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.