Wołomin: Jechał na zakazie

Wyjątkową arogancją wobec prawa i orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wykazał się mieszkaniec Dobczyna. Mężczyzna nie wykorzystał szansy danej mu przez wymiar sprawiedliwości a wsiadając za kierownicę pojazdu ponownie popełnił przestępstwo.

W ubiegłym tygodniu w Wołominie na ulicy Szosa Jadowska Policjanci Wydziału Prewencji KPP Wołomin po raz kolejny zatrzymali do kontroli znanego im kierowcę samochodu Opel Astra. Podczas weryfikacji danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że był to 36-letni mieszkaniec Dobczyna, który posiada aktywny, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Przestępstwo polegające na załamaniu orzeczonego przez wymiar sprawiedliwości nakazu lub zakazu jest niejako tłem „przestępstwa pierwotnego” – tego od którego wszystko się zaczęło. Dlatego 36-latek wsiadając za kierownicę pojazdu popełnił przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego i za ten czyn odpowie przed sądem.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.