Wołomin: Mandat opłacisz na miejscu kontroli przy użyciu karty płatniczej

Radiowozy wołomińskiej drogówki są wyposażone w terminale do kart płatniczych. Policjanci przypominają, że mandat np. w związku z przekroczeniem prędkości lub innymi wykroczeniami drogowymi, można opłacić bezpośrednio u policjanta. Jest to rozwiązanie wygodne i szybkie, bo osoba ukarana nie będzie już musiała fatygować się do banku lub na pocztę, aby uiścić grzywnę. Ułatwienie to jest nie tylko dla obywateli Polski, ale i cudzoziemców, którzy po popełnieniu wykroczenia od razu mają możliwość zapłacenia mandatu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Wołomińskiej Drogówki są wyposażeni w terminale płatnicze. Jest to udogodnienie dla kierowców, którzy za popełnione wykroczenie będą mogli na miejscu uiścić grzywnę. Wybór formy płatności będzie zależał od sprawcy wykroczenia. Policjantom natomiast ułatwi m.in. postępowanie z obcokrajowcami.

Funkcjonariusze często spotykają się z sytuacją, w której obcokrajowiec nie ma możliwości zapłacenia mandatu ponieważ nie ma polskiej waluty. Osoby te chcą zapłacić mandat jednak mają tylko możliwość właśnie przy pomocy karty płatniczej. Poprzednio wyglądało to tak, że policjanci nakładając mandat na sprawców przebywających czasowo w Polsce, dowozili ich do najbliższego bankomatu bądź kantoru. Obecnie jest to możliwe właśnie przy użyciu terminali, polscy obywatele będą mogli również skorzystać na tym rozwiązaniu. Dotychczas osoba taka otrzymywała mandat karny kredytowany co wiązało się m.in. z uiszczeniem opłaty poprzez Internet bądź tradycyjnie na poczcie.

Urządzenia przyjmują płatności najpopularniejszych międzynarodowych organizacji płatniczych, w tym także płatności telefonem, a także płatności za pośrednictwem systemu BLIK. Sama transakcja wygląda identycznie jak w punktach i obiektach handlowych.

podkom.Katarzyna Przybysz-Zdunek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.