Wołomin: Nowa karetka dla szpitala

Starosta Adam Lubiak przekazał na ręce dyrekcji Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie nową karetkę na potrzeby placówki. Zakup pojazdu wartego 375 tys. zł, dokonany został ze środków zabezpieczonych przez Radę Powiatu Wołomińskiego na walkę z COVID-19.

W spotkaniu uczestniczyli również Przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Adam Pietrzak, Wicestarosta Piotr Borczyński oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Cezary Wnuk. Jest to już trzecia karetka, którą udało się pozyskać na potrzeby szpitala w Wołominie w ostatnich miesiącach. W lipcu odpowiadając na apel Starosty Adama Lubiaka o wsparcie powiatowej placówki w walce z pandemią koronawirusa, pozytywnie odpowiedziała w Fundacja Orlen. Dzięki przekazanym środkom w wysokości ponad 437 tys. złotych, Starostwo Powiatowe w Wołominie zakupiło i przekazało w lipcu 2020 roku nowoczesną i w pełni wyposażoną specjalistyczną karetkę. Drugi pojazd, na którego zakup środki zabezpieczył zarząd powiatu został przekazany placówce pod koniec grudnia 2020 roku. Koszt każdej z dwóch karetek transportowych wyniósł 375 tys. złotych.

Nowy sprzęt jest niezbędny do ratowania zdrowia i życia ponad 250 tys. mieszkańców naszego powiatu. Pragnę serdecznie podziękować członkom zarządu, radnym powiatowym oraz pracownikom Wydziału Planowania i Rozwoju za zaangażowanie i sprawne zrealizowanie zamówień – powiedział Starosta Adam Lubiak.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.