Wołomin: Pożar mieszkania

W niedzielę (14.02) w Wołominie doszło do pożaru mieszkania komunalnego w budynku wielorodzinnym. Jedna osoba z poparzeniami została zabrana do szpitala.

Po przyjeździe Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w oknie jednego z mieszkań na parterze widać płomienie oraz zadymienie. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie do wnętrza mieszkania wprowadzono rotę ratowników z linią gaśniczą. Ze środka strażacy ewakuowali jedną osobę poszkodowaną. Wyniesionemu mężczyźnie w bezpiecznym miejscu udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Poszkodowany został zabrany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na dalszą hospitalizację.

Po ugaszeniu pożaru budynek przewietrzono przy użyciu wentylatora osiowego. Mieszkanie sprawdzono kamerą termowizyjną, nie stwierdzono miejsc o podwyższonej temperaturze – na czym działania zakończono.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brały trzy zastępy PSP Wołomin oraz jeden zastęp OSP Wołomin.

Opracował: mł. kpt. Adam Niedek
Zdjęcia: KP PSP Wołomin

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.