Wołomin rozpoczyna dużą inwestycję drogową

Wraz z początkiem roku gmina Wołomin rozpoczyna inwestycję drogową, w ramach której metamorfozę przejdą aż 3 ulice w mieście: Parkowa, Wesoła i Mickiewicza.

Ulica Parkowa zostanie przebudowana odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Lwowskiej, co przyczyni się m.in. do usprawnienia ruchu wokół rozbudowanego Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Nowa jezdnia, chodniki, zjazdy i miejsca postojowe poprawią komfort użytkowania drogi okolicznym mieszkańcom i wszystkim korzystającym z usług szpitala. Ulica zostanie odwodniona, sieć elektroenergetyczna przebudowana, powstanie również nowoczesne oświetlenie LED.

Na ulicy Wesołej powstanie jezdnia, chodniki, zjazdy i kanał deszczowy. Dla poprawy bezpieczeństwa zostanie wyniesione skrzyżowanie ul. Wesołej z ul. Sikorskiego. Przebudowane zostaną sieci elektroenergetyczna i telekomunikacyjna oraz oświetlenie uliczne. Z kolei na ulicy Mickiewicza, na odcinku od drogi powiatowej nr 4356W, czyli ul. Wileńskiej (bez skrzyżowania) do ul. Kościelnej (bez skrzyżowania) zostanie wybudowana nowa jezdnia, chodniki, zjazdy i zatoki postojowe.

Na realizację inwestycji gmina Wołomin pozyskała środki z Programu Inwestycji Strategicznych Funduszu Polski Ład. Całkowity koszt realizacji zadania to prawie: 9,3 mln zł. Kwota dofinansowania to 8,8 mln zł. Inwestycja będzie realizowana etapami do lutego 2024 r.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.