Wołomińscy kryminalni ujawnili części samochodowe pochodzące z nielegalnego źródła

Wołomińscy kryminalni wspólnie z ekspertami z dziedziny badań mechanoskopijnych i oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów z placówki Straży Granicznej w Terespolu na terenie Wołomina oraz Kobyłki ujawnili kradzione części samochodowe. Wartość odzyskanych podzespołów pochodzących z różnych marek samochodów przekroczyła 200 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch paserów, którzy prowadzili działalność gospodarczą zajmującą się handlem częściami samochodowymi. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek wołomińscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o paserstwo. To dzięki wiedzy operacyjnej policjanci wpadli na trop i sprawdzili dwa adresy, pod którymi miało dochodzić do procederu. 30 i 36 latek prowadzili niezależne działalności gospodarcze zajmujące się handlem częściami samochodowymi w Wołominie oraz Kobyłce.

Gdy funkcjonariusze wydziału kryminalnego wspólnie z ekspertami z dziedziny badań mechanoskopijnych i oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów z placówki Straży Granicznej w Terespolu pojechali na posesję, gdzie składowane były elementy samochodowe, ujawnili skradzione podzespoły. Części pochodziły z różnych marek samochodów. Skrupulatna praca ekspertów, pozwoliła na powiązanie odzyskanych elementów z poszczególnymi zgłoszeniami kradzieży 13 samochodów z garnizonu mazowieckiego.

Wartość odzyskanych części samochodowych przekroczyła 200 tysięcy złotych. 30 i 36 latek usłyszeli już zarzut paserstwa. Sprawę nadzoruje Prokuratora Rejonowa w Wołominie. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.