Wspólne kontrole inspektorów ITD i GIOŚ

Trzynaście pojazdów przewożących odpady skontrolowali funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z inspektorami Inspekcji Ochrony Środowiska. W jednym przypadku przewożono odpady komunalne, choć w dokumencie przewozowym wpisano zupełnie inny rodzaj odpadów.

W czwartek (18 maja), na odcinku ekspresowej „ósemki” w pobliżu Radzymina przeprowadzono akcję kontroli przewozów odpadów. W działaniach brali udział inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego i przedstawiciele Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Zatrzymano i skontrolowano trzynaście takich transportów. W jednym przypadku stwierdzono nieprawidłowość w dokumencie przewozowym. Na podstawie okazanych do kontroli dokumentów wynikało, że zestaw przewozi mieszaninę piachu i kamieni. W trakcie dalszych czynności kontrolnych okazało się, że w ładowni są odpady komunalne. Z powodu wykrytej nieprawidłowości dalsze postępowanie wyjaśniające prowadzi Inspekcja Ochrony Środowiska. W zakresie przepisów transportowych inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego nie stwierdzili naruszeń.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.