Wspólne patrole Policji i Straży Miejskiej

Na drogach powiatu wołomińskiego policjanci wspierani przez Straż Miejską kontrolują miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji. Zwracają szczególną uwagę na uczestników ruchu kołowego oraz pieszych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Komenda Powiatowa Policji w Wołominie, wraz ze Strażą Miejską dyslokują swoich funkcjonariuszy do pełnienia wspólnych służb. Ich głównym zadaniem jest kompleksowa reakcja na wszelkie negatywne zachowania.

O tym, że nadmierna prędkość stanowi olbrzymie zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie trzeba nikogo przekonywać. To właśnie ona bywa przyczyną wielu wypadków. Dlatego w ramach działań, kierowcy muszą spodziewać się kontroli w tym zakresie.

Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na przejścia dla pieszych, rejony placówek oświatowych oraz miejsca o dużym natężeniu ruchu rowerowego. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych.

Wspólne patrole, razem podejmowane interwencje, przyczyniają się do znacznej poprawy bezpieczeństwa oraz wzrostu jego poczucia wśród mieszkańców powiatu wołomińskiego.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.