Wyciek Trójetyloaminy i jedna osoba poszkodowana

Na terenie zakładu DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A. w ramach doskonalenia zawodowego odbyły się ćwiczenia strażaków JRG Wołomin oraz jednostek OSP z powiatu wołomińskiego.

Scenariusz zakładał wyciek substancji pod nazwą trójetyloamina w wyniku którego jedna osoba została poszkodowana. Zajęcia miały na celu przećwiczenie zasad prowadzenia działań w zakładzie chemicznym oraz współpracę strażaków z zakładową służbą ratowniczą. Ponad to zapoznano funkcjonariuszy oraz druhów OSP ze specyfiką zakładu.

W ostatnim dniu ćwiczeń przedstawiciele zakładu przygotowali dla strażaków dodatkowe „atrakcje” w postaci pokazu, który miał na celu przedstawienie zasad zachowania się substancji występujących w zakładzie np. podczas pożaru lub gwałtownego uwolnienia.

Na zaproszenie Zarządu przedsiębiorstwa w dniu 28 kwietnia obserwatorami ćwiczeń byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie.

Firma DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A wyraziła zgodę na publikację zdjęć.

Opracowanie: asp. Jan Sobków
Zdjęcia: asp. Jan Sobków

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.