Ząbki: Taniej z Ząbkowskim Biletem Metropolitalnym

Masz kartę mieszkańca – dojeżdżaj do szkoły średniej oraz na uczelnie szybko i bez stania w korkach z Ząbkowskim Biletem Metropolitalnym. Nowy rok szkolny i akademicki zbliża się „wielkimi krokami”. Wszystkim uczniom, studentom i doktorantom, którzy niedługo zaczną codziennie dojeżdżać do szkół i na uczenie w Warszawie, i nie tylko, chcemy przypomnieć, że mogą skorzystać z Ząbkowskiego Biletu Metropolitalnego w ramach oferty Warszawa +.

Dojazd z Ząbek do Warszawy pociągiem to najszybszy sposób na dotarcie do miejsca nauki. Pociąg nie stoi w korku, na światłach czy przed szlabanem. Przy Dworcu Wileńskim jest możliwość przesiadki na II linię metra lub liczne autobusy i tramwaje jadące w różne dzielnice Warszawy. Do PKP Ząbki można dojechać linią 199 oraz ząbkowskimi liniami Ząbki-1, 2 i 3 które dowożą kolei pasażerów z bardziej oddalonych osiedli.

Osoba posiadającą ważną kartę Mieszkańca Jestem z Ząbek w formie fizycznej, która jest uprawniona do przejazdów ulgowych w Warszawskim Transporcie Publicznym (ZTM Warszawa) może zakupić bilet ulgowy ważny w 1 i 2 strefie biletowej ZTM – bilet 30 dniowy za 60 zł, w tym przypadku różnicę – 30 zł dopłaci miasto Ząbki. Można również zakupić bilet 90 dniowy w cenie 165 zł zamiast 230 zł różnicę – 65 zł pokryjemy z budżety Ząbek. Czyli dopłacając tylko 5 zł w przypadku biletu 30 dniowego lub 15 zł w przypadku biletu 90 dniowego do ceny biletu ważnego tylko w I strefie ZTM zyskujemy możliwość podróżowania w obu strefach – po całej sieci komunikacyjnej gdzie obowiązują bilety WTP (ZTM) Możliwość przejazdu w obu strefach to większa elastyczność w codziennym podróżowaniu czyli dostęp do pociągów Kolei Mazowieckich, które przejeżdżają przez centrum Ząbek. Mając w kieszeni kartę Mieszkańca Jestem z Ząbek z wgranym biletem metropolitalnym na obie strefy – ważny na cały obszar obowiązywania wspólnego biletu ZTM-KM można załatwić sprawę w starostwie powiatowym w Wołominie, pojechać na wycieczkę do Świdra lub odwiedzić znajomych w Pruszkowie, a także korzystać z autobusowych linii lokalnych Lxx lub linii strefowych 7xx.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.