Zarzuty w sprawie SKOK Wołomin dla Michała Wiśniewskiego

Prokuratura Okręgowa Warszawa –Praga w Warszawie prowadzi postępowanie dotyczące przedkładania w okresie od 2009r. do 2014r. w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie nierzetelnych, poświadczających nieprawdę i podrobionych dokumentów w celu uzyskania wielomilionowych pożyczek w SKOK w Wołominie.

Dotychczas w toku postępowania przedstawiono zarzuty ponad stu osobom. We wtorek (19.10) prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie przedstawił zarzut kolejnej osobie – Michałowi W. Znany piosenkach usłyszał zarzut dotyczący doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie w kwocie 2 800 000 zł. W celu uzyskania pożyczki podejrzany przedłożył nierzetelne pisemne oświadczenie o swoich dochodach, które znacznie zawyżył, a także podał nierzetelne dane dotyczące dochodów poręczyciela – ówczesnej żony podejrzanego.

W rezultacie Michałowi W. została udzielona pożyczka we wskazanej kwocie, której podejrzany nie spłacił. Jest to przestępstwo z art. 286§1 kk w zw. z art. 294§1 kk w zb. z art. 297§1 kk w zw. z art. 11§2 kk i zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Kiedy po raz pierwszy pojawiły się doniesienia o tym, że w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga prowadzone jest postępowanie dotyczące składania poświadczających nieprawdę oraz podrobionych dokumentów w celu uzyskania wielomilionowych pożyczek w SKOK w Wołominie, a Michał Wiśniewski ma w związku ze sprawą usłyszeć zarzuty, piosenkarz od razu zareagował, informując, że pożyczkę wziął, ale utrata płynności finansowej nie jest przestępstwem.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.