Zarzuty za posiadanie narkotyków

100 gramów marihuany i pieniądze w kwocie 4000 złotych zabezpieczyli kryminalni pruszkowskiej komendy w trakcie działań wymierzonych w przestępczość samochodową na terenie powiatu wołomińskiego. Funkcjonariusze zatrzymali 35-latka, który wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani posiadał znaczne ilości środków odurzających. Prokurator Rejonowy w Wołominie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zabezpieczenia majątkowego w kwocie 5 tys. złotych. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni pruszkowskiej komendy kilka dni temu w ramach prowadzonych działań skierowanych w przestępczość samochodową na terenie powiatu wołomińskiego, w podwarszawskich Markach zwrócili uwagę na terenową mazdę, którą poruszała się jedna osoba. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Już po chwili funkcjonariusze przystąpili do policyjnych czynności. Kryminalni dokonali sprawdzenia nie tylko pojazdu lecz również 35-letniego kierowcy. Zarówno osoba jak i pojazd nie byli w policyjnym zainteresowaniu. Podczas sprawdzenia przedmiotów jakie znajdowały się w mazdzie, w rękawie kurtki policjanci ujawnili susz roślinny zapakowany w hermetyczne, przezroczyste opakowanie. Zapytany o jego posiadanie oświadczył, że jest to marihuana, którą nabył przez internet na własny użytek. Mężczyzna posiadał przy sobie również znaczna ilość gotówki, którą zabezpieczono na poczet przyszłej kary.

35-latek trafił do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadanie znacznej ilości środków odurzających – 100 gramów marihuany. Prokurator Rejonowy w Wołominie na wniosek Policji zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zabezpieczenia majątkowego w kwocie 5 tys. złotych. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.