Zatrzymani za kradzieże z włamaniem

Policjanci Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Radzyminie zatrzymali 33 i 34-latka podejrzanych o kradzież z włamaniem do zbiorników paliwa ciężarówek i przestrzeni załadunkowych naczep. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Radzyminie w ostatnim czasie otrzymywali liczne zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem z terenu parkingów usytuowanych przy drodze krajowej S8. Ustalenia dotyczące sprawców tego procederu wykonywali policjanci z Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Radzyminie.

Mundurowi sprawdzili wszelkie tropy i prowadzili intensywne działania operacyjne. W wyniku prowadzonych czynności zatrzymali dwóch mężczyzn mieszkańców powiatu wołomińskiego.

Kryminalni ustali, że 33 i 34-latek dopuścili się co najmniej kilkunastu kradzieży z włamaniem do zbiorników paliwa ciężarówek oraz przestrzeni załadunkowych naczep, które znajdowały się na parkingach przy drodze krajowej S8. Oprócz oleju napędowego, mężczyźni kradli również wszelkie produkty stanowiące ładunek transportów.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania obu mężczyzn, radzymińscy policjanci odzyskali i zabezpieczyli mienie warte co najmniej kilkanaście tysięcy złotych oraz elementy składowe dwóch pojazdów pochodzące najprawdopodobniej z kradzieży.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33 i 34-latkowi zarzutów kradzieży z włamaniem. Starszy działał w warunkach tak zwanej recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, co zwiększa karę o połowę, za kratkami może więc spędzić nawet do 15 lat. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.