Zatrzymani złodzieje kół samochodowych

Za kradzież kół samochodowych na terenie powiatu wołomińskiego, powiatów ościennych oraz Warszawy odpowie trzech mężczyzn, zatrzymanych przez kryminalnych z Wołomina oraz Kobyłki. Sprawcy w wieku od 19 do 25 lat z procederu kradzieży kół uczynili sobie stałe źródło dochodu. Trafili do policyjnego aresztu. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wołomińscy kryminalni wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Kobyłce od jakiegoś czasu rozpracowywali jedną z grup przestępczych, która kradła koła na terenie powiatu wołomińskiego, powiatów ościennych oraz Warszawy. Funkcjonariusze w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych ustali jej skład.

Mundurowi zorganizowali zasadzkę, by zatrzymać złodziei na gorącym uczynku. Na jednej z ulic zauważyli samochód osobowy Renault, jakim poruszali się podejrzani. Auto jechało od strony stolicy, trasą S8 z dużą prędkością. Z poczynionych ustaleń wynikało, że mogli oni dokonać kradzieży na terenie Warszawy.

Okazja do bezpiecznego zatrzymania przestępców nadarzyła się dopiero w Zielonce. Policjanci zajechali im drogę i wyciągnęli całą trójkę z auta. Męzczyźni od razu przyznali się, że chwilę wcześniej na Białołęce, ukradli cztery koła znalezione przez funkcjonariuszy w samochodzie.

W aucie kryminalni ujawnili i zabezpieczyli również klucze samochodowe, podnośnik, rękawiczki robocze oraz kostkę brukową, którą młodzi mężczyźni podkładali pod samochód po demontażu kół. Ponadto w garażu podziemnym, który zajmował 21-latek, znaleźli kolejne koła pochodzące z kradzieży.

Zatrzymani mężczyźni, w wieku od 19 do 25 lat, to mieszkańcami powiatu wołomińskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego na postawienie całej trójce ośmiu zarzutów kradzieży kół, których dokonali wspólnie i w porozumieniu. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.