Zatrzymany 57-letni mężczyzna podejrzany o zabójstwo w Ząbkach

Policjanci Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 57-letniego mężczyznę pochodzącego z Wyszkowa. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo, do jakiego doszło 10 stycznia w Ząbkach. Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie usłyszał on zarzuty.

Dzięki powołanym przez prokuratora biegłym, w tym biegłemu z zakresu biologii udało się zidentyfikować, a następnie zatrzymać sprawcę tej wyjątkowo brutalnej zbrodni, którym okazał się 57-letni mężczyzna czasowo zamieszkujący w Ząbkach. Zatrzymany pochodzi z Wyszkowa. Był wielokrotnie karany, w zakładach karnych, m.in. za usiłowanie zabójstwa, spędził ponad 20 lat. Wcześniej mieszkał za granicą i według ustaleń funkcjonariuszy, 22 stycznia planował ucieczkę do Norwegii.

Mężczyzna od czwartku przebywa w policyjnym areszcie. W sprawie wykonano szereg czynności operacyjnych i procesowych, które pozwoliły na zgromadzenie materiału dowodowego. Śledztwo jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.