Zatrzymany za kradzież z włamaniem

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tłuszczu zatrzymali 35- latka, który chwilę przed przyjazdem mundurowych dopuścił się kradzieży z włamaniem. Mężczyzna wybił szybę w domu jednorodzinnym, skąd ukradł pojemnik z monetami. Działał w warunkach powrotu do przestępstwa (tzw. recydywy), za co grozi zwiększony wymiar kary, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tłuszczu uzyskali informację o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego w miejscowości Jasienica. Natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, by ustalić niezbędne informacje, po czym ruszyli w teren w poszukiwaniu podejrzanego.

W trakcie tych czynności niedaleko posesji, policjanci dostrzegli rowerzystę, którego wylegitymowali. Podczas kontroli przy 35- latku, mundurowi ujawnili skradziony pojemnik z monetami, a w plecaku kombinerki i szczypce. Mężczyzna do niczego nie chciał się przyznać, lecz nie wiedział, że w budynku był monitoring, na którym zarejestrowało się całe zdarzenie i jego wizerunek.

Policjanci zatrzymali podejrzanego. 35- latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Jak się okazało działał w warunkach powrotu do przestępstwa (tzw. recydywy), za co grozi zwiększony wymiar kary, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Komisariatu Policji w Tłuszczu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.