Zielonka: Zarzuty i areszt za uprawę i posiadanie marihuany

Uprawę konopi innych niż włókniste oraz posiadanie ponad 70 gramów marihuany ujawnili funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce w trakcie przeszukania pomieszczeń piwnicznych. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 28-latek wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, uprawiał w piwnicy domu jednorodzinnego konopie, co mogło dostarczyć mu znaczne ilości gotowego produktu w postaci marihuany. Sąd rejonowy w Wołominie już zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Może mu teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowa i funkcjonariusz ogniwa kryminalnego komisariatu w Zielonce kilka dni temu uzyskali informację dotyczącą uprawy i posiadania marihuany. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Udali się pod wskazany adres, gdzie zastali dwie osoby kobietę i mężczyznę – właściciela posesji. Policjanci poinformowali go o celu wizyty, po czym wszyscy udali się do pomieszczeń piwnicznych. Tam z jednego z zamkniętych pomieszczeń wyczuwalna była silna woń, charakterystyczna dla uprawy konopi. Po otwarciu drzwi funkcjonariusze ujawnili wewnątrz linię do uprawy konopi inne niż włókniste, w tym doniczki z ziemią, torbę wypełnioną 13 sztukami łodyg o długości około 50 cm, dwie torby foliowe z zawartością suszu roślinnego, pudełko z zawartością kiełkujących roślin oraz przedmioty służące do hodowli marihuany w postaci profesjonalnych lamp nagrzewających, wagę elektroniczną, zgrzewarkę elektryczną do foli. Wszystkie urządzenia elektroniczne podłączone były do energii i posiadały włączniki czasowe.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione krzewy, torebki z suszem roślinnym oraz przedmioty służące do uprawy konopi. Po zważeniu i sprawdzeniu okazało się, że z takiej ilości ujawnionych roślin i substancji można było uzyskać ponad 70 gramów marihuany. Ustalenia policjantów wskazywały, że uprawą roślin i produkcją ziela konopi innego niż włókniste miał zajmować się 28-letni syn właściciela posesji. Mężczyzny nie było na miejscu, został jednak zatrzymany tego samego dni kilka godzin później.

28-latek trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty nie tylko posiadania środków odurzających, lecz również uprawy konopi innych niż włókniste, co mogło dostarczyć mu znacznej ilości gotowego produktu w postaci marihuany. Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował też wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.