Zima w mieście – policjanci dzieciom

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie w trakcie zimowej przerwy w szkołach, prowadzą zajęcia z zakresu profilaktyki obejmujące tematykę bezpieczeństwa. 16 lutego br. spotkali się z dziećmi, spędzającymi ferie w mieście, w Miejskim Domu Kultury w Wołominie.

Podczas prelekcji policjanci mówili o zagrożeniach jakie mogą pojawić się w trakcie ferii. Głównie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu. Poinformowali dzieci do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku, gdy zgubią się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim. Ponadto mundurowi przypomnieli uczestnikom numery alarmowe oraz zasady poruszania się po drogach. W szczególności po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

W spotkanie zaangażowali się również pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie, którym funkcjonariusze przekazali głos po zakończonych prelekcjach. Oni zaś podjęli z dziećmi tematy dotyczące zdrowego stylu życia i zdrowej żywności.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.