Złamał sądowy zakaz zbliżania się i trafił do aresztu

Sąd, Prokuratura i Policja działają bezwzględnie wobec sprawców, którzy zagrażają bezpieczeństwu, życiu i zdrowiu pokrzywdzonych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali, a następnie osadzili w areszcie śledczym 38 – latka z powiatu wołomińskiego. Mężczyzna kolejny raz dopuścił się gróźb karalnych wobec swojej byłej partnerki, a także złamał sądowy zakaz zbliżania się do niej.

W miniony tygodniu do legionowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która powiadomiła, że jej były partner mimo, iż ma sądowy zakaz kontaktowania się z nią nadal niepokoi ją w miejscu zamieszkania, grozi i nęka telefonami. Policjanci wysłuchali kobiety, potwierdzili również, że w ubiegłym roku sąd wydał wyrok, w którym zakazuje 38 – latkowi zbliżać się do pokrzywdzonej i kontaktować się z nią.

Sprawą zajęli się kryminalni i już następnego dnia po złożeniu zawiadomienia przez pokrzywdzoną zatrzymali 38-latka. Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych mężczyzna doprowadzony został przed oblicze prokuratora, a następnie sędziego. Sąd Rejonowy w Legionowie wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mężczyzny najsurowszego ze środków zapobiegawczych i tymczasowo aresztował go na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi powiatu wołomińskiego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.