Złodziej sklepowy zatrzymany przez policjanta po służbie

O tym, że policjantem jest się zawsze, przekonał się złodziej, który został zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży w sklepie. Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, podczas robienia zakupów w czasie wolnym od służby, zauważył klienta, który kradnie odzież. Kiedy mężczyzna wyszedł ze sklepu, nie płacąc za towar, stróż prawa natychmiast przystąpił do działania.

Do zdarzenia doszło na terenie Wołomina, kiedy to asp. sztab. Dawid Nieroda – kierownik Ogniwa Wywiadowczo – Patrolowego Wydziału Prewencji KPP w Wołominie, w czasie wolnym od służby robił zakupy w centrum handlowym. Gdy siedział na ławce, przed jednym ze sklepów, jego uwagę zwrócił podejrzanie zachowujący się mężczyzna. Policjant obserwował 41-latka i zauważył, jak zdejmuje on z półek ubrania, po czym chowa je do torby. Nie płacąc za odzież, wyszedł ze sklepu.

Funkcjonariusz natychmiast zareagował i zatrzymał złodzieja, choć ten nie ułatwiał mu i do przyjazdu patrolu próbował kilka razy się oddalić. Policjant odzyskał skradziony towar. Odzież o wartości ponad 1500 złotych wróciła do sprzedaży. Przybyli na miejsce mundurowi, przewieźli rabusia do komendy.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 41- latkowi zarzutu kradzieży w recydywie. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast warunki recydywy zwiększają wymiar kary.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.