Zmiany w taryfie Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej od 2 stycznia 2023 r.

Informujemy, że przejazdy Ząbkobusami w dniu 01.01.2023 r. „Nowy Rok” są bezpłatne. Od poniedziałku 02.01.2023 r. zmieniają się ceny biletów jednorazowych w Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej.

nowa cena biletu jednorazowego normalnego – 5 zł za jeden przejazd
nowa cena biletu jednorazowego ulgowego – 2,5 zł za jeden przejazd

Bilety można nabyć u kierowcy, bilet jest ważny po skasowaniu w kasowniku. Jest to pierwsza podwyżka cen biletów Ząbkobusów od 11 lat.
Ponadto jeszcze w styczniu dostępne będą do kupienia bilety okresowe na wszystkie linie  (bilety sieciowe):

  • bilet 30 dniowy normalny w cenie  110 zł
  • bilet 30 dniowy ulgowy w cenie – 55 zł

o szczegółach i możliwości nabycia poinformujemy w kolejnym komunikacie.

Od nowego roku rozszerzono również uprawnienia do bezpłatnych przejazdów, bezpłatnie Ząbkobusami mogą obecnie jeździć również:

  • osoby, które ukończyły 70 rok życia

na podstawie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego wiek

  • Honorowi krwiodawcy, którzy oddali bezpłatnie:

– w przypadku mężczyzn 18 l.,

– w przypadku kobiet 15 l. krwi

na podstawie legitymacji o przyznaniu odznaki honorowej „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” lub odpowiedniego wpisu w legitymacji  Honorowego Dawcy Krwi wraz z dowodem osobistym lub innym  dokumentem umożliwiającym potwierdzenie tożsamości osoby uprawnionej.

W związku ze wzrostem cen biletów jednorazowych wzrosły również opłaty dodatkowe za przejazd bez ważnego biletu lub dokumentu uprawniającego do ulgi.

Obecnie wynoszą

500 zł

(350zł)

Opłata dodatkowa pobierana za: brak podczas przejazdu odpowiedniego dokumentu przewozu lub ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego przejazdu,
400 zł

(280 zł)

80-krotność tej ceny wynosi opłata dodatkowa pobierana za przejazd bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do ulgowego przejazdu;
1000 zł

(700 zł)

opłata dodatkowa pobierana za spowodowanie, bez uzasadnionej przyczyny, zatrzymania lub zmiany trasy środka transportu.
30 zł Opłata manipulacyjna w razie anulowania opłaty dodatkowej wynosi 30 zł.
Opłatę dodatkową, ustaloną zgodnie z ust. 1 pkt 1 i 2, obniża się o 30% w przypadku jej uiszczenia w terminie 7 dni od dnia zdarzenia, z którym wiąże się powstanie obowiązku uiszczenia opłaty dodatkowej. (kwoty obniżone podano w nawiasach).

Do kwoty opłaty dodatkowej dolicza się kwotę opłaty za przejazd wg. taryfy

Oczywiście nadal można jeździć Ząbkobusami na podstawie ważnej karty mieszkańca „Jestem z Ząbek” z tego miejsca przypominamy, że uprawnienie do Karty Mieszkańca jest ważne na czas określony i należy je przedłużyć. Termin ważność można sprawdzić logując się na swoje konto w systemie jestem z Ząbek, po zalogowaniu w aplikacji lub pobierając bilet zerowy w parkometrze (data ważności biletu jest też datą ważności karty). Ważność kart dzieci nieletnich jest taka sama jak ważność karty rodzica, w przypadku dzieci pełnoletnich uczących się do 26 roku życia, ważność jest dodatkowo ograniczona do najbliższych urodzin wz. z coroczną weryfikacją faktu kontynuacji nauki. Gdy na naszym koncie w systemie jestemzzabek.pl są poprawne: email i nr telefonu komórkowego – otrzymamy powiadomienia o kończącej się ważności karty.

Ząbkowskie bilety jednorazowe posiadają liczne zabezpieczenia utrudniające ich fałszowanie, zarówno na poziomie papieru (znak wodny, zatopione nitki świecące w promieniach UV), jak i na poziomie druku (mikrodruk, druk wysokiej gęstości, nadruk widoczny tylko w świetle UV, seria i numer biletu nadrukowany farbą świecącą w promieniach UV). W przypadku podejrzenia, że sprzedano nam bilety sfałszowane, takie przypadki należy zgłaszać na policję i do UM Ząbki

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.